Reeglid jooksjatele

  1. Võitjaid ei selgitata, tähtis on osavõtt!
  1. Jooksma on oodatud põhikooliõpilased ehk 10-16-aastased lapsed ja noored.
  2. Jooksud peetakse viies vanusegrupis: 5., 6., 7., 8. ja 9. klassi noortele. Vanema klassi meeskonda võivad kuuluda ka nooremate klasside õpilased. Vanusegrupp määratakse meeskonna vanima võistleja klassi järgi.
  3. Igas meeskonnas on kaheksa jooksjat. Näiteks neli poissi ja neli tüdrukut. Et oleks võrdsem ja huvitavam joosta, võib tiimis olla kuni neli poissi (aga mitte rohkem) ning vähemalt neli tüdrukut (aga mitte vähem). Nii võib teha kasvõi ainult tüdrukute võistkonna. Jooksjate järjekorra määrab iga meeskond ise.
  4. Iga kool võib välja panna piiramatul arvul meeskondi. Jooksma võib tulla ka sõpradega – siis registreerige oma sõpruskonna meeskond.
  5. Iga osaleja jookseb 200 meetrit. Meeskonna jooksudistants on seega 8 x 200 meetrit. Joostakse pendelteatejooksu põhimõttel – see tähendab, et eelmiselt jooksjalt tuleb võtta teatepulk ning pärast see edukalt järgmisele jooksjale üle anda.
  6. Kõigil osalejatel peavad olema seljas Teatejooksu T-särgid. Need kingivad kõigile korraldajad. Kui meeskond tahab teistest osalejatest kuidagi erineda, võib soovi korral kanda näiteks ühesuguseid peakatteid, käepaelu, näomaalinguid või muud toredat. Võistkonna number peab olema nähtaval kohal T-särgi esiküljel Teatejooksu logo all. Naelkingade kasutamine ei ole lubatud, et vältida vigastusi ja hoida võistluspaika.
  7. Jooksust osavõtt on vabatahtlik ja omal vastutusel. Võistlejad vastutavad ise, et nad on iseseisvalt läbinud eelneva tervisekontrolli, ning on veendunud organismi vastupidavuses jooksu ajal tekkivale pingele.

Suurtoetajad:

Toetajad:

Täname: