17-aastane Mats Sindist

Varem jooksis Mats ise Teatejooksul nende laste heaks, kes on liikumisvõime kaotanud. Nüüd joostakse aga tema ravi toetuseks. Südamerikkega sündinud Matsi süda seiskus kolm aastat tagasi liinibussis ja ta elustati kliinilisest surmast, kuid selle tagajärjel ta kaotas nii liikumisvõime kui nägemis- ja kõnevõime.

Kolme aasta regulaarse taastusravi tulemusena on Mats hakanud taas rääkima, saanud tagasi mälu ning tänu ravile suudab tugiraamiga juba 10 sammu kõndida. Mats tunneb rõõmu igast väiksemast arengust, mis aitab paremini hakkama saada igapäevaste toimetustega. Tema südame töö eest hoolitseb südamestimulaator, mis sekkub siis, kui südame rütm muutub liiga kiireks või aeglaseks.

Täna käib Mats taastusravil Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses vähemalt neli korda aastas, kuid saavutatu säilitamiseks vajab ta tavapärasest suuremas mahus ravi ja abivahendeid.

Nagu igal teismelisel koolipoisil, olid ka Matsil omad unistused, kiired autod on selleks jäänud. Matsil on toetav pere, 2 aastat noorem vend ja 7 aastat noorem õde. Tal on suurepärane tugiisik, kes on kaasas nii ravidel ja koolis, Pärnu Toimetulekukoolis.

Suurtoetajad:

Toetajad:

Täname: