8-aastane Aleksei Tallinnast

Aleksei kaotas liikumisvõime möödunud sügisel põetud raske ajupõletiku tagajärjel. Järjepideva teraapia tulemusena on liikumisvõime mõningal määral taastunud, kuid lihasjõu ja lihaste töö taastamiseks on vaja tavapärasest suuremas koguses teraapiatunde ning tüsistuste ärahoidmiseks ka tugiortoose.

Raske ajupõletiku tagajärjel kaotas ta juba mõne päevaga kogu lihasjõu, ta ei suutnud püsti seista ega kõndida, hingata ja neelata. Ta oli poolteist kuud lastehaiglas intensiivravil ja pärast seda mitu nädalat Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses.

Tänu regulaarsele ravile on liikumisvõime mõningal määral taastunud, kuid lihaskonna vähene jõudlus ei võimalda Alekseil palju liikuda. Samuti ohustab teda liigesedeformatsioonide tekkimise oht, mistõttu vajab ta järjepidevat abi ja abivahendeid.

Raske haigestumiseni oli Aleksei tavaline aktiivne poiss, kellele meeldis joosta ja ujuda, kuid eriti meeldis talle erinevate konstruktoritega mängida ja uusi lahendusi leida. Kui ta pärast haigestumist vähehaaval taastuma hakkas ja suutis juba natuke aega istuda ja oma käsi kasutada, siis olid konstruktorid kohe laual!

Aleksei õpib 2. klassis, kuid pärast haigestumist on ta koduõppel ja proovib õppeprogrammiga sammu pidada. Koos õpetajaga lahendab ta koolitöid 8 tundi nädalas ning ülejäänud aja õpib koos emaga, enamasti pärast ema päevatööd.

Suurtoetajad:

Toetajad:

Täname: